Costa Serena

costa_serena_180pxCosta Serena je moderní a elegantní lodí postavenou v roce 2007. Prostorné paluby mají panoramatické výhledy a hlavním motivem je odkaz na klasická i současná umělecká díla. Na dekoracích interiérů se podíleli světově známí umělci. Serena je též lodí sportu a relaxace. Dvoupatrový sportovní areál s bazénem uprostřed se rozprostírá na ploše téměř 2000 m². Komfortní kajuty a apartmá Samsara mají přímý přístup do lázní. Jejími sesterskými loděmi jsou Costa Concordia a Costa Pacifica.

Vybavení lodě: 5 restaurací včetně á la carte Club Bacco a Samsara Restaurant, 13 barů včetně Cognac & Cigar baru, 4 bazény - dva se zatahovací střechou a jeden pro děti, 5 vířivek a tobogán, víceúčelové sportovní hřiště, venkovní běžecká dráha o délce 170 m, lázeňský areál Samsara Spa na ploše 6000 m2 zahrnující fitness centrum na dvou palubách, tělocvičnu, relaxační salón, finskou saunu a parní lázně, třípatrové divadlo, kasino, diskotéka, internetová kavárna, knihovna, herna, nákupní centrum, dětský Squok Club, brouzdaliště pro malé děti, F1 simulátor, velkoplošná obrazovka na palubě u bazénu.

Ubytování: 1500 kajut, z toho 505 s balkónem a 87 s přímým vstupem do lázní, 58 apartmá s balkónem a 12 apartmá s přímým vstupem do lázní. Všechny kajuty mají klimatizaci, interaktivní satelitní TV, minibar, bezpečnostní trezor, telefon, koupelnu s WC a vysoušečem vlasů. K dispozici je 24h denně pokojový servis. Hostům v apartmá je navíc k dispozici vana s masážní sprchou, župany, pantofle a koupelový balíček, výběr z různých typů polštářů a denní jídelní lístek doručovaný přímo do kajuty.

rejdařství: Costa Crociere SpA

rok postavení lodě: 2007

délka / šířka / výška: 290 m / 36 m / 60 m

stabilizátory: ano

rychlost: 20 uzlů (maximální 22 uzlů)

napětí: 110 / 220 V

počet palub / počet výtahů: 13 / 14

počet lůžek / počet kajut: 3780 / 1358

posádka: 1000 osob

kajuty zařízené pro postižené osoby: 8 kajut

Všechny plavby touto lodí

Akční plavby touto lodí

Virtuální prohlídky lodě a on-line webkamera (stránky v angličtině)